Terapia Rodzinna
Terapia rodzinna to spotkania wartości i historii rodzinnych, różnych obrazów rzeczywistości, towarzyszenie w rozwoju, odbudowie rodziny wykorzystując jej zasoby oraz poszukując nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami.
View More
Terapia indywidualna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ujęciu systemowym
Terapia indywidualna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ujęciu systemowym.              „Każdy powinien mieć kogoś z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny”                                                 E. Hemingway.
View More
Terapia par i małżeństw
Partnerstwo stanowi jedno z ważniejszych obszarów naszego życia. Pomaga w przeżywaniu trudności, cieszy się radością, towarzyszy w osiąganiu celu, bywa jednak wyzwaniem, poszukiwaniem kompromisu, aby móc być sobą, będąc z drugim     człowiekiem.
View More

O mnie...

Szacunek i zrozumienie to jedne z ważniejszych wartości jakimi kieruję się w swojej pracy z drugim człowiekiem. Podchodzę do każdego w sposób indywidualny, uwzględniając Jego oczekiwania, pragnąc zapewnić mu bezpieczeństwo i stworzyć jak najlepszą formę współpracy. Dbam również o dyskrecję swoich klientów, gdyż rozumiem jak trudno zdobyć się na otwartą rozmowę o problemie. Czytaj więcej...

Adrianna Brzoskowska

psycholog, psychoterapeuta systemowy.

Matka, żona i córka.

Umów wizytę

tel. 503-124-421

Proszę o kontakt telefoniczny w godzinach

12:00 - 19:00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie

Napisz do mnieTerapia indywidualna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ujęciu systemowym

fot. Guian Bolisay by flickr.com / lic. by CC 2.0 fot. Guian Bolisay by flickr.com / lic. by CC 2.0

Terapia indywidualna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ujęciu systemowym. 

            „Każdy powinien mieć kogoś z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny”                                                 E. Hemingway.

1. Osobom dorosłym proponuję pomoc  psychologiczną w postaci konsultacji i terapii w szerokim zakresie w zależności od potrzeb bądź przedstawionego problemu (indywidualnego, w związku czy rodzinnego).  Ofertę swoją kierują do osób, które zmagają się z :

- zaburzeniami nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia),

- zaburzeń psychotycznych,

- zaburzeń lękowych (fobie, lęk, zaburzenia obsesyjno- kompulsywne),

- zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia),

- doświadczają trudności związanych ze stresem, objawów psychosomatycznymi,

- doświadczają trudności związanych z wiekiem podeszłym- zaburzenia pamięci, otępienie… itp.

Jest to również doskonała możliwość rozwoju dla osób, które:

- pragną odkrywać siebie na nowo,

- chcą zrozumieć swoje uczucia, zachowania i podejmowane decyzje,

- dążą do odkrywania sił i zasobów w przeszłości, teraźniejszości celem podwyższenia jakości i satysfakcji ze swojego życia.

2. Pomagam również dzieciom i młodzieży w trudnościach bądź zaburzeniach towarzyszących im w poszczególnych fazach rozwoju (od okresu dzieciństwa do okresu adolescencji), tzn.

- trudnościach szkolnych,

- rozwoju emocjonalnym i społecznym,

- objawach psychosomatycznych (nawracających np. bólach brzucha, głowy  itp. niezdiagnozowanych przez lekarza rodzinnego, specjalistę),

- zaburzeniach zachowania (narastające ucieczki z domu, absencja szkolna, napady złości, agresja wobec innych, kradzieże… itp.),

- zaburzeniach nastroju (obniżony nastrój, drażliwy nastrój, depresja itp.),

- zaburzeniach psychotycznych,

- zaburzeniach emocjonalnych (lęki, tiki, zaburzenia obsesyjno- kompulsywne itp.),

- zaburzeniach odżywiania (anoreksja, bulimia),

- uzależnienia.

Szczególnie przydatna w pracy z młodymi ludzi jest współpraca z Jego rodzicami/ opiekunami bądź całą rodziną celem osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Dlatego też niekiedy wskazana jest terapia rodzinna (uczestniczą w niej członkowie rodziny).

3. Terapia rodzinna

Koncentruje się na relacjach między członkami rodziny, tworzonymi granicami, przekazywanymi wartościami i zasobami. Praca z całą rodziną pozwala mieć wpływ wszystkich uczestników na poprawienie  trudnej sytuacji, uwzględniając potrzeby oraz oczekiwania każdego z nich.  Przydatna jest m.in. w sytuacjach, w których:

-  rodzic dostrzega trudności wychowawcze, niepokojące zachowania swojego dziecka/ -ci,

- rodzina doświadczyła straty bliskiej osoby,

- w rodzinie narastają konflikty i zwiększają się trudności komunikacji,

- stres bądź inne trudne przeżycia wpływają na funkcjonowanie rodziny (strata bliskiej osoby, utrata pracy, uzależnienie, rozwód…itp.),

- kiedy członek rodziny zachorował… itp.