Print this page

Drugi terapeuta w CPPiT Featured

Szymon Benet pedagog, psychoterapeutą BSFT (w procesie certyfikacji - CTK Łódź)

Zawodowo jestem związany z  kościerskimi placówkami zajmującymi się pomaganiem. Od 2006 roku pracuję z młodzieżą oraz rodzicami „młodych dorosłych” w CAPOW w Kościerzynie, prowadzę warsztaty w  ramach EFS. Zakres, w którym udzielam wsparcia jest zakorzeniony w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu. Wychodzę z założenia, że psychoterapia może być dobrym i  pozytywnym doświadczeniem, nie zawsze musi wiązać się z  cierpieniem. Ma być okazją do odkrywania zasobów i mocnych stron, które pomogą w znalezieniu rozwiązania. Bliska jest mi również w swych założeniach psychoterapia systemowa, działanie świadome i uważne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Posiadam tytuł praktyka metody Kid's Skills – „Jestem z Ciebie Dumny” oraz „Dam Radę” (metoda oparta na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiazaniach do pracy z dziećmi i  młodzieżą oraz rodzicami). Szkolę się w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi (aktualnie realizuję całościowe 4 - letnie studium zgodne z wymogami przygotowywanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawy o zawodzie psychoterapeuty). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Odpoczywam kiedy otaczają mnie góry, literatura oraz kiedy gram na perkusji.

Na co dzień bliska jest mi filozofia prezentowana w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniu. Stosując w pracy metodę psychoterapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, mam sposobność obserwować pozytywne zmiany w życiu dorosłych jak również młodzieży. Jest to podejście, które zachęca do poszukiwania rozwiązań optymalnych dla danej sytuacji, powracania do sił, a także odzyskiwania wiary w siebie i swoje możliwości. Rozwiązanie jednakowo nie musi łączyć się z Państwa aktualną sytuacją, a sama terapia nie musi też być trudną i długą drogą, a co za tym idzie - kosztowną. Pokładając dużą wiarę w możliwości, zasoby oraz kompetencję klienta, zauważamy, że często już pierwsze spotkanie jest początkiem samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji. Stąd też zakładam, że to właśnie Państwo wiecie najlepiej, jakich zmian potrzebujecie by poprawiła się jakość Państwa życia. Tak więc czas oraz ilość spotkań na bieżąco ustalam wspólnie z  klientem, potrzeby Państwa w tym zakresie są różne, co przyjmuję ze zrozumieniem i  szacunkiem. Podczas spotkań nade wszystko dbam o to, by w poczuciu poszanowania dla Państwa sposób widzenia świata oraz doświadczenia życiowego, pracować w sposób prosty, jawny, zgodny z kodeksem etycznym psychoterapeuty.

Oferuję terapię indywidualną dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Jeżeli w aktualnej sytuacji :

  • przeżywasz konflikty w bliskich relacjach,
  • przeżywasz rozstanie, chorobę, stratę kogoś bliskiego,
  • doświadczasz przemocy w pracy lub w domu,
  • Ty lub ktoś z twoich bliskich ma problem z alkoholem, narkotykami,
  • zastanawiasz się, czy jesteś uzależniony od hazardu, komputera, zakupów, pracy itd.
  • masz problemy w obszarze seksualności,
  • niepokoją cię zachowania twojego dziecka,
  • przeżywasz stany depresyjne, lęki, problemy ze snem,
  • jeżeli jesteś LGBT i masz trudności z akceptacją siebie,

zachęcam do kontaktu.

Jak umówić się na spotkanie ?

Chcąc umówić spotkanie (telefonicznie lub mailowo) zostaniecie Państwo poproszeni o  krótki opis trudności, która sprowadza Panią/Pana do mnie. W umówionym terminie i o  określonej godzinie, spotykamy się w gabinecie. Ponieważ nie zakładam z góry ilości spotkań, na kolejne spotkanie (jeśli zaistnieje taka potrzeba i chęć z Państwa strony) umówimy się na bieżąco.

 

 

 

Last modified on czwartek, 18 październik 2018 20:18
Rate this item
(0 votes)
admin

Latest from admin